Campania Ecoatitudine 2016

Scopul campaniei: formarea unor deprinderi ecologice prin activităţi extracurriculare și prin promovarea importanţei colectării selective a deşeurilor (hârtie-carton, plastic, PET, aluminiu).

Obiective: Implicarea elevilor şi profesorilor în activităţi de voluntariat Dezvoltarea unor atitudini și comportamente responsabile prin informarea elevilor în legătură cu problemele mediului înconjurător.

ecoatitudine3

Campania pe facebook, poate fi urmărită aici.

În cadrul acestui concurs elevii participanți înscriși în proiect vor realiza fotografii(avand inscrisa data) în care vor surprinde fie situații nefavorabile mediului înconjurător, fie acțiuni de protejare a acestuia. Fiecare elev va trimite o singură fotografie. De asemenea, fiecare fotografie va fi însoțită de o frază explicativă pentru imaginea surprinsă.

Veţi găsi şi fotografiile trimise de Rareş Bodor şi Sebi Mânecan, din clasa a VII-a A.

Vă prezentăm şi noi, mai jos, fotografia lui Rareş:

iarba

 

 

You may also like...