Înscrierea în clasa pregătitoare – criterii specifice

image

Documente necesare înscrierii:

  • dosar plic
  • copie certificat naștere copil
  • copie carte identitate părinte
  • cerere-tip de înscriere (se completează la sediul unității școlare)

Copiile sunt certificate conform cu originalul de către secretariatul unității de învățământ, pe baza documentelor originale.

Metodologia prevede că, în cazul în care părinții sunt divortați, la înscrierea copilului, aceștia depun o copie a hotărârii judecătoreşti definitive din care rezultă modul în care se exercită autoritatea părintească şi unde a fost stabilită locuinţa minorului. Dacă autoritatea părintească e exercitată de ambii părinți înscrierea trebuie solicitată cu acordul ambilor părinți.

Perioada de înscriere este 4-23 martie 2020, în intervalul 8.00-18.00, de luni până vineri, la secretariatul școlii.

Vă așteptăm cu drag!

You may also like...