”Zilele bandanei”, în compania Asociației Little People

Pentru al treilea an consecutiv Asociația Little People și-a propus demararea campaniei ,,Zilele Bandanei” care se va desfășura în perioada 4-15 februarie și care va marca, 2 zile importante în calendarul mondial și anume Ziua Mondială de Luptă Împotriva Cancerului (4 februarie) și Ziua Internațională a Copilului cu Cancer (15 februarie). Semnificația eșarfei purtată de pacienți atunci când trec prin tratamentul oncologic poate fi transformată într-un simbol al încurajării și solidarității. Purtată pe cap, la gât, la încheietura mâinii, bandana va reprezenta mesajul nostru comun pentru cei care trec prin această luptă: ,,Nu e rușinos să purtați bandana, suntem alături de voi!”

Vă prezentăm mica noastră contribuție la campania Little People.

DSCF1674

Și tu poți învinge cancerul!

You may also like...